Finanční výzva na projekt rekonstrukce a modernizace učeben a zázemí pro pracovníky školy

15.11.2022

Milí přátelé,

rádi bychom vás seznámili s projektem, který se chystá Biskupské gymnázium realizovat v příštím roce, a na který náš nadační fond pomáhá získat chybějící finanční prostředky.

Jedná se o Projekt - rekonstrukce a modernizace učeben a zázemí pro pracovníky školy, na který škola v rámci Rámcového akčního plánu MSK získala 3,8 milionu korun. Žádost nebyla uspokojena v plné výši a navíc se odvíjela od cen služeb a materiálů z roku 2020, kdy byla podávána. Částka tedy není dnes dostačující.

O co se tedy přesně jedná?

Studie projektu zahrnuje rekonstrukci tří učeben:

učebna matematiky - pouze nátěr jedné stěny tzv. chytrá zeď

učebna virtuální reality - technologie 3D bez brýlí

učebna mediální výchovy - v ní malé TV studio

zázemí pro ředitelství - sekretariát, kancelář zástupce ředitele, ředitelna

kanceláře pro ekonomky - v současné době ve škole nejsou

místnost pro asistenty pedagoga

místnost pro školního psychologa (od 1. 9. 2022 bylo nutné pozici zavést - doporučení SPC).

Dle projektanta jen stavební úpravy podle propočtu dosáhnou výše 5,8 mil. Kč, připočteme-li vybavení interiéru a zpracování dokumentace, dostáváme se na částku cca 7,5 mil. Kč.

Zřizovatel (Biskupství ostravsko-opavské) přislíbil spoluúčast 2,3 milionu korun. Škola se snaží chybějící finance získat z dalších zdrojů, aby mohl být projekt realizován v rámci jedné rekonstrukce najednou. V případě, že se finance nepodaří v potřebné výši získat, realizuje se minimálně varianta, která zahrnuje kabinet IT/kabinet psychologa/Inf. centrum + odborné učebny + další podle výše vybrané částky.

Rozhodli jsme se tedy vypsat finanční výzvu na 200 tisíc korun, které mohou dárci zasílat na náš účet a zároveň připravujeme crowdfundingovou sbírku jen na vybavení učebny mediální výchovy a režie, o které budeme ještě blíže informovat.

Bližší informace o plánované rekonstrukci naleznete ZDE.

Pokud se rozhodnete finančně tento projekt podpořit, zašlete peníze na náš účet:

číslo účtu: Fio banka: 2701677953/2010

Do poznámky uveďte: Výzva 2022

Možnost platby QR kódem:

Uvědomujeme si, že situace mnohých z vás také není snadná. Pokud však můžete, budeme rádi za každou částku. Samozřejmostí je vystavení potvrzení o poskytnutém daru pro daňové účely, které budeme rozesílat v lednu 2023.

Pro finanční příspěvky firem nabízíme možnost účelového daru. V tomto případě nás prosím kontaktujte na email: info@nadacnifond-bg.cz

Aktuální informace o vybraných finančních prostředcích budeme pravidelně zveřejňovat na našich webových stránkách a FB profilu na konci každého týdne.